Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Úgy tűnik, nem ússzák meg a röghöz kötést a fogorvosok, a Magyar Nemzet azt írja, a jövőben csak azok vehetnek részt államilag támogatott rezidensképzésben, akik három évig államilag finanszírozott fogászatokon dolgoznak majd.
Elutasítja az orvosok röghöz kötését a Magyar Rezidensszövetség. A már végzett orvosok pedig 5-700 ezer forintos fizetést tartanának elfogadhatónak – írja a Népszabadság.
Június 1-től módosultak az állami ösztöndíj feltételei: lerövidült a kötelező hazai munkaviszony ideje, a diplomát azonban továbbra is a képzési idő másfélszerese alatt kell megszerezni. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a kötelezettségekről, kivételekről, felmentésekről.
Annak az egyetemistáknak is alá kell írnia a hallgatói nyilatkozatot, akit önköltségesről államilag finanszírozott képzésre sorol át az intézmény? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Hány évig kell itthon dolgozni a diploma megszerzése után? Beleszámít-e a "ledolgozott" időbe az álláskeresés időszaka? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Beleszámít-e az állami ösztöndíjért vállalt kötelező itthoni munkavállalásba, ha a tanulmányaitok mellett is dolgoztok? Mi a helyzet, ha mesterszakon tanultok? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Szeptembertől hallgatói szerződés helyett nyilatkozatot kell aláírniuk az állami ösztöndíjas hallgatóknak, és változnak a "ledolgozás" szabályai is. Kell-e fizetni, ha félbehagyjátok az egyetemet? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Módosítottak a hallgatói szerződés - új nevén: hallgatói nyilatkozat - tartalmán: kevesebb ideig kell Magyarországon dolgozni, többen kapnak felmentést a "ledolgozás" és a képzés költségeinek visszafizetése alól. De mi a helyzet azokkal, akik nem az idén, hanem tavaly felvételiztek, és szeptemberben vagy februárban írták alá a szerződést? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Milyen következményekkel kell számolni, ha félbehagyjátok az egyetemet? Hogyan változnak a hallgatói szerződés szabályai? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Ma tárgyalt a parlament a felsőoktatási törvény módosításáról, amely alapján változnak a hallgatói szerződések szabályai. Marad-e a "ledolgozós rendszer"? Ki kaphat felmentést a kötelező magyarországi munkavállalás alól? És egyáltalán: lesz-e egyáltalán hallgatói szerződés? Összegyűjtöttük a legfontosabb kérdéseket.